Практичні поради з підготовки сцени

Одним з найважливіших аспектів, при організації будь-якого заходу, є грамотно організований сценічний майданчик.

Підготовка сцени для, наприклад, звичайної презентації, здається нескладною в порівнянні з великим концертом або на форумі. Але, успіх будь-якого виступу на сцені залежить не від масштабу і рівня заходу, а від ряду нюансів: інтер'єру, розмірів залу, освітлення, розстановки мікрофонів, трибун і т.д.

 


Висота сцени

Визначаючи висоту сцени, необхідно враховувати комфортний кут огляду для глядачів. Для маленьких залів 30 сантиметрів від підлоги буде прийнятним варіантом.
Якщо мова йде про концерти та інші великиі заходи  сцена повинна бути не менше одного метра, так, видовище буде доступно кожному гостю, незалежно від їх
розміщення відносно сцени.

Освітлення

Вибираючи освітлення, краще скористатися послугами фахівця, який правильно розмістить необхідні освітлювальні прилади, щоб усі, хто буде знаходитися на сцені, постали перед гостями «в кращому світлі». Це стосується і заходів на відкритому повітрі так, як денного світла може бути не достатньо, крім цього він врахує такі
нюанси, як хмари і зміна світловий картинки під час заходу сонця.

Якість звуку

Звук з перешкодами здатний зіпсувати будь-який захід, яким би цікавим і яскравим воно не було. Необхідно бути уважним при виборі звукового обладнання і
тестувати його перед початком.Саунд-чек
Сплануйте саунд-чеки для виступаючих, щоб, приїхавши завчасно, вони могли звикнути до сцени і протестувати мікрофони та інше обладнання.

Трибуна

До вибору здавалося б такої простої речі, як трибуна, потрібно поставитися з увагою так, як правило, вона знаходиться в центрі сцени і, як наслідок, в центрі уваги
глядачів. Вона виглядати акуратно і мати видимих пошкоджень. Важливим, так само, є місце на самій трибуні для різних матеріалів спікера.

 

Интер'єр
Дизайн повинен бути лаконічним, щоб велика кількість деталей не відволікала від самої презентації. Простий інтер'єр виглядає однаково добре, як в живу, так і на відео- і фотоматеріалах.

Доступ до сцени
Щоб уникнути непорозумінь краще подбати про те, щоб сцена завжди перебувала у вільному доступі.

Розмір
Від кількості виступаючих залежить величина сцени. Для одного спікера досить невеликого простору. Величезна сцена в цьому випадку мінімізує вплив мовця і презентації.